jesteś tu: Strona główna > Rzeźba użytkowa w domu > Drzwi do kominka lub lustra II


Drzwi do kominka lub lustra II, Rzeźba użytkowa w domu, Remigiusz Dulko

Zobacz inne zdjęcia:

Drzwi do kominka lub lustra II Drzwi do kominka lub lustra II Drzwi do kominka lub lustra II Drzwi do kominka lub lustra II Drzwi do kominka lub lustra II

Drzwi do kominka lub lustra II

Ta łagodna naturalistyczna koncepcja na drzwi otwierane na zewnątrz to interesujące wykończenie do kominka domowego, albo lustra lub innego przedmiotu, który w szczególny sposób chcemy udekorować.

Drzwiczki z brązu, rzeźbione łagodną i delikatną ornamentyką przypominającą winorośl, są zawieszone w drewnianej ramie, podobnie wyrzeźbionej dłutem. Kwiaty i liście winogron nastrajają pozytywnie, relaksują, pięknie wykończają wnętrze.

Rzeźbę można użytkować na przykład jako specjalnie dostosowane do kominka zdobione drzwiczki (są odporne na wysoką temperaturę), ale równie dobrze na drewnianej podstawie możemy ukryć lustro i zawiesić w przedpokoju. Przedmiot warty rozważenia także do eleganckiej recepcji, czy hotelu. Lustro powinno mieć wymiary dostosowane do szerokości i wysokości drzwiczek z brązu. Rzeźbione drzwiczki są lekko wypukłe - możemy je zatem potraktować jako płaskorzeźbę.

Wymiary poszczególnych elementów (osobno):

(element z brązu) - wys. 51 cm x szer. 41 cm x gł.11 cm

(drewniana rama) - wys. 83 cm x szer. 72 cm x gł.10 cm

Waga: ok. 13 kg