jesteś tu: Strona główna > Statuetki i małe rzeźby > Siostry. Trojaczki


Siostry. Trojaczki, Statuetki i małe rzeźby, Remigiusz Dulko

Zobacz inne zdjęcia:

Siostry. Trojaczki Siostry. Trojaczki Siostry. Trojaczki Siostry. Trojaczki

Siostry. Trojaczki

Cykl rzeźbiarski zatytułowany "Siostry" jest jednym z bardziej charakterystycznych i znanych motywów sztuki artysty. Trzy kobiety, pełne gracji i powabu, dumnie wyprostowane, a równocześnie rozbawione i rozluźnione własnym towarzystwem, otwarte na świat. Nie wszystkie idealne, ale i tak szczęśliwe. Kiedy jednak przyjrzeć się ich stopom, coś pojawia się zaskakującego. Trzy, czy tylko dwie osoby przedstawia ta rzeźba? Postaci są umieszczone na kilkustopniowej podstawie. Tym razem - co może byc zaskakujące - Trojaczki Dulki mają głowy na swoim miejscu...

"Siostry. Trojaczki" to piękna klasyczna rzeźba autorska. Przedmiot niewielkich rozmiarów, dostosowany do potrzeb i możliwości każdego wnętrza domowego, czy instytucjonalnego. Odlew z brązu, wykonany został tradycyjną techniką stosowaną w naszej pracowni rzeźby - metodą lanego wosku. Patynowany lekko na zielono, dzięki czemu przedłuża się trwałość metalu i może w takiej formie przetrwać wieki.

Rzeźba aktualnie znajduje się w sprzedaży. Jeśli interesujesz się podobnymi dziełami sztuki, skontaktuj się z naszą pracownią rzeźbiarską.

Sprawdź też pozostałe przedmioty z cyklu:

Siostry I, Siostry II, Siostry III, Siostry Trojaczki

Wymiary rzeźby: wys. 26 cm x szer. 17 cm x 7 cm

Podstawa: 15 cm x 7 cm