jesteś tu: Strona główna > Statuetki i małe rzeźby > Oryginalna statuetka z brązu II


Oryginalna statuetka z brązu II, Statuetki i małe rzeźby, Remigiusz Dulko

Zobacz inne zdjęcia:

Oryginalna statuetka z brązu II Oryginalna statuetka z brązu II

Oryginalna statuetka z brązu II

Wskazana piękna statuetka powstała na zamówienie komercyjne. Na teatralnej masce możemy dostrzec dodatkowy element - wśród fal płyną dwie kobiece nogi. Zgrabny element charakterystyczny dla rzeźbiarstwa artysty Remigiusza Dulko.

Dlaczego statuetka?

Rzeźba z brązu to nie tylko wielka masywna instalacja powstająca jako wyraz ekspresji artysty. Może być realistyczna, ale też abstrakcyjna. Może być symbolem, ale też nie przypominać niczego znanego. Bywa też, jeśli jest taka potrzeba, piękną statuetką o niewielkich rozmiarach - nagrodą dla tych, którzy się wyróżniają. Lider biznesu, partner gminy, dobra firma, dobroczyńca lub bohater, prezydent lub artysta roku - warto ich nagradzać, upamiętniać, honorować niepowtarzalnym przedmiotem.

Nasze statuetki nie są produktem masowym. Są zaprojektowane na potrzeby konkretnego zleceniodawcy i dotyczą wybranego tematu lub osoby, choć nie zawsze. Ostateczny kształt nadaje statuetkom artysta rzeźbiarz. Mogą być chropowate, ostre w kantach, albo gładkie i błyszczące. Zależnie od potrzeb. Ciężkie od wypełnienia brązem lub filigranowe i ażurowe. Właściwie na każdy budżet. Zwykle z tabliczką imienną nagradzanego. Mogą być podpisane sygnaturą artystą, bądź też nie.

Na każdym etapie tworzenia nasze statuetki są wykańczana ręcznie przez artystę rzeźbiarza, stosowana metoda odlewu to natomiast tradycyjna technika lanego wosku. Dodanie patyny (zielonej, brązowej) nadaje statuetkom trwałości, pozwala już na początku przewidzieć naturalny proces utleniania się metalu i niejako mu zapobiec. Dzięki temu w trakcie użytkowania rzeźby wyeliminujemy "nieoczekiwane niespodzianki" w postaci czernienia brązu. Ale równie dobrze rzeźby statuetki sprawdzają się jako wypolerowany do granic możliwości brąz.

Jeśli jesteś przedstawicielem firmy lub innej instytucji, która chciałaby zamówić artystyczne statuetki w naszej pracowni rzeźby, dowiedz się więcej jak to zrobić.