jesteś tu: Strona główna > Statuetki i małe rzeźby > Złote Sakiewki. Wyjątkowe statuetki dla dobroczyńców


Złote Sakiewki. Wyjątkowe statuetki dla dobroczyńców, Statuetki i małe rzeźby, Remigiusz Dulko

Zobacz inne zdjęcia:

Złote Sakiewki. Wyjątkowe statuetki dla dobroczyńców Złote Sakiewki. Wyjątkowe statuetki dla dobroczyńców Złote Sakiewki. Wyjątkowe statuetki dla dobroczyńców Złote Sakiewki. Wyjątkowe statuetki dla dobroczyńców

Złote Sakiewki. Wyjątkowe statuetki dla dobroczyńców

"Złote Sakiewki" w Chełmku to cykliczna forma nagrody dla przedsiębiorców i osób fizycznych, które wykazują się wielką hojnością i ofiarnością na rzecz gminy. Wręczane co roku (od 2004) podczas uroczystej gali. Statuetka symbolizuje szczodrość oraz dar serca ludzi, którym nie jest obojętny los współmieszkańców. Jest formą podziękowania przedstawicielom lokalnej przedsiębiorczości za wsparcie finansowe udzielane na realizację przedsięwzięć gminnych w Chełmku.

Rzeźbiona statuetka artysty Remigiusza Dulko to "Złota Sakiewka 2015". Worek pełen pieniędzy, które mogą posłużyć tworzeniu dobra, to wyjątkowa nagroda. Gratulujemy wszystkim dotychczasowym jak i przyszłym wyróżnionym osobom!

Dlaczego rzeźbiona w brązie statuetka?

Rzeźba z brązu to nie tylko wielka masywna instalacja powstająca jako wyraz ekspresji artysty. Może być realistyczna, lub całkowicie abstrakcyjna. Może być symbolem, ale też nie przypominać niczego znanego. Bywa też, jeśli jest taka potrzeba, piękną statuetką o niewielkich rozmiarach - nagrodą dla tych, którzy się wyróżniają. Lider biznesu, partner gminy, dobra firma, dobroczyńca lub bohater, prezydent lub artysta roku - warto ich nagradzać, upamiętniać, honorować niepowtarzalnym przedmiotem.

Nasze statuetki nie są produktem masowym. Są zaprojektowane na potrzeby konkretnego zleceniodawcy i dotyczą wybranego tematu lub osoby, choć nie zawsze. Ostateczny kształt nadaje statuetkom artysta rzeźbiarz. Mogą być chropowate, ostre w kantach, albo gładkie i błyszczące. Zależnie od potrzeb. Ciężkie od wypełnienia brązem lub filigranowe i ażurowe. Właściwie na każdy budżet. Zwykle z tabliczką imienną nagradzanego. Mogą być podpisane sygnaturą artystą, bądź też nie.

Na każdym etapie tworzenia nasze statuetki są wykańczana ręcznie przez artystę rzeźbiarza, stosowana metoda odlewu to natomiast tradycyjna technika lanego wosku. Dodanie patyny (zielonej, brązowej) nadaje statuetkom trwałości, pozwala już na początku przewidzieć naturalny proces utleniania się metalu i niejako mu zapobiec. Dzięki temu w trakcie użytkowania rzeźby wyeliminujemy "nieoczekiwane niespodzianki" w postaci czernienia brązu. Ale równie dobrze rzeźby statuetki sprawdzają się jako wypolerowany do granic możliwości brąz.

Jeśli jesteś przedstawicielem firmy lub innej instytucji, która chciałaby zamówić artystyczne statuetki w naszej pracowni rzeźby, dowiedz się więcej jak to zrobić.